Co Vás nejvíc zajímá

Bojím se, že zase přiberu.
Riziko jo-jo efektu nelze samozřejmě vyloučit. Každého klienta na konci sezení upozorňujeme na rizika, která u něho mohou vést k navrácení původní váhy. Do poradny se ročně vrací 1 – 2 klienti, kteří s odstupem průměrně 3 – 5 let opět přibrali. Nejčastějším problémem je návrat k původnímu stravovacímu režimu (proto úprava režimu patří mezi nejdůležitější nutné změny). Dále si klienti začnou moc „dopřávat“
(už to není jedna buchta za týden ale tři a více). A další nejčastější chybou je, že přestanou cvičit.

Pokud si některý klient není ani po 8 konzultacích jistý sám sebou, je vhodné pokračovat formou služby Následná péče.

Co si myslíte o lécích na hubnutí?
U našich klientů většinou není vůbec potřeba doporučovat léky na hubnutí. Případy kdy, bychom doporučili nějaký seriózní preparát, jsou výjimkou. Do této kategorie spadají klienti, kteří velmi špatně hubnou, nemohou aktivně sportovat.

K dispozici ale máme přírodní produkty k detoxu organismu a podpoře metabolismu. Opět je to vhodné pro klientky, které chtějí redukci váhy urychlit, případně hubnou velmi pomalu (nejčastěji z důvodu pomalého metabolismu).

Můžete si o ně říci sami.

Změříte mi tuk v těle?
Ano. Změříme vám tělesný tuk, viscerální tuk, svalovou hmotu. A nejen to, změříme Vám také krevní tlak (používáme tlakoměr vhodný pro obézní. Dále nově zjišťujeme stav periferních cév a stav autonomního systému (což je důležité pro lepší zacílení péče o Vás, prognózu redukce váhy a porovnání změn). Více najdete na stránce o vybavení poradny.

Je v konzultaci při hubnutí zahrnuto cvičení?
Přímo v ceně konzultace cvičení není. Ale můžete cvičit přímo v poradně na vibrační plošině za sníženou cenu.
Při redukci váhy je nutné zařadit pohyb kvůli odbourávání tukové hmoty a ochraně svalové hmoty.

Nově máme k dispozici službu Analýza pohybové aktivity, takže si přesně zjistíme jak na tom jste nyní, co musíte udělat, abyste lépe hubnuli a abyste měli lepší kontrolu nad sebou.

Můžu docházet jen na cvičení? Nemám nadváhu.
Ano. Pokud nejste těhotná a nemáte vážné zdravotní problémy.

Chci jen formovat postavu, nemám nadváhu, které služby jsou pro mne vhodné?
Máme i klientky, které jsou váhově v normě, ale mají vyšší obsah tělesného tuku. V naprosté většině případů zjišťujeme, že vždy je možné stravu vylepšit. Nejen lidé s nadváhou se stravují špatně.
Doporučujeme kombinovat cvičení na vibrační plošině s několika konzultacemi nebo přímo Individuální redukci váhy a cvičení. Lze si zakoupit také jen samostatné cvičení.

Kolik zhubnu?
To vám říct nemohu, nedělám ukvapené závěry. Po rozhovoru s Vám jsme schopni udělat si představu jak to asi půjde a pro lepší prognózu používáme přístroj na zjištění stavu autonomního systému. Ale kolik zhubnete Vám říkat nebudu.
Ideální jsou úbytky 2 – 4 kg za měsíc. Celkový úbytek tedy záleží také na délce docházení do poradny. Klienti většinou hubnou i po skončení poradenství. Navíc daleko zajímavější je sledovat tělesné obvody a složení těla.

Bojím se, že nemám pevnou vůli, mám hrozně ráda sladké…
Při Komplexní redukci váhy jde o postupné změny. Např. vhodný režim se fixuje až po cca 3 týdnech. Je dobré se ze začátku více na doporučení soustředit. Ke konci konzultací už většinou nad provedenými změnami ani moc nepřemýšlíte, „jde to samo“.
V praxi se mi osvědčil u klientů spíše mírný nadhled než přílišné lpění na sobě a změnách na váze. Prostě nebuďte na sebe moc přísní. Psychika zde hraje svou roli.
Mé služby nejsou o tom, že už si nikdy nedáte čokoládu.

Nově máme také v nabídce pro první měsíc redukce váhy výbornou aromaterapeutickou sestavu, která dobře snižuje, mimo jiné, chuť na sladké.

Jak často budu docházet do poradny?
Při službě Komplexní redukce váhy ze začátku 1x týdně, později se frekvence setkání rozvolňuje. Na cvičení můžete docházet 2 – 3x týdně, případně častěji.

Chci zhubnout, ale nesmím jíst kvůli zdravotním problémům zeleninu.
Nikdy při nadváze nejde jen o zeleninu. Když chce člověk zhubnout, nemůže jíst jen např. mrkev a rajčata.
Záleží samozřejmě na konkrétním problému. Úprava stravy musí být taková, abyste o zeleninu nebyli ošizeni. Je to otázka propočtů – např. při léčbě Warfarinem (nejčastější situace) jde zejména o obsah vitamínu K, takže se domluvíme kolik a co jíst, aby to odpovídalo normě.

Potřebuji doporučení od lékaře?
Doporučení není nutné. Pokud máte lékařskou zprávu, vezměte ji s sebou na konzultaci, abychom mohli zohlednit vaše případné zdravotní problémy.